Audio

Więcej

Video

Więcej

O mnie

Witajcie!

Nazywam się Jerzy Grzechnik i jeśli mnie jeszcze nie znacie, to warto wspomnieć, że zarabiam na chleb śpiewając. Co prawda skończyłem Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, ale na moje szczęście los zrządził, że na co dzień mam możliwość oddawania się swojej pasji jako wokalista.

Edukacja muzyczna

W latach 2004-2007 uczyłem się śpiewu w ramach Niepublicznej Szkoły Wokalnej im. Jerzego Wasowskiego przy Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie oraz wyjechałem na stypendium muzyczne z ramienia Unii Europejskiej do Aero Folkehojskole w Danii (Artystyczej Szkoły Aktorsko-muzycznej), gdzie spędziłem jeden semestr.

Pierwsze kroki na profesjonalnej scenie

Od 2007 roku pracuję w jednym z najbardziej znanych warszawskich teatrów muzycznych - Studio Buffo. Od tamtej pory grywam także główną rolę Jana w Metrze (klasycznym, pierwszym, rdzennie polskim musicalu). Będąc stałym członkiem zespołu artystów teatru Studio Buffo, na przestrzeni ostatnich lat miałem okazję występować we wszystkich spektaklach muzycznych w reżyserii Janusza Józefowicza wystawianych na deskach wspomnianego teatru (dotychczas były to: Metro, Romeo i Julia, Polita, Piotruś Pan, Karuzela Marzeń, Tyle Miłości, Ukochany Kraj, Wieczór Amerykański, Brytyjski, Bałkański, Rosyjski, Rosyjski 2, Latynoski, Polski, Włoski, Francuski, Hity Buffo, Wieczór dla Zakochanych, Recital Nataszy Urbańskiej, 18-stka Nataszy oraz wszelkie koncerty okolicznościowe i imprezy zamknięte w kraju i za granicą).

Występy telewizyjne i rozmaite wyzwania

Utwór Wojciecha Młynarskiego pt. „Nie ma jak u Mamy” przyniósł mi zwycięstwo w konkursie Debiutów Opolskich w 2008 roku. Brałem także udział w programach telewizyjnych takich jak Przebojowa Noc, Złota Sobota i Jaka to Melodia, gdzie przyszło mi mierzyć się z wieloma klasykami muzyki rozrywkowej (m.in. „The Final Countdown”, „Freedom”, „Maria Maria”, „Wind of Change” czy „Bohemian Rhapsody”). Większość tych utworów można znaleźć na płycie pt. „Hity Buffo Vol.2 – Jerzy Grzechnik” wydanej przez Studio Buffo w 2013 roku. Byłem również gościem innych audycji telewizyjnych (m.in „Orzel czy Reszta”, „Koncert Mysli JPII”) i radiowych oraz otrzymywałem od czasu do czasu zlecenia dubbingowe. W 2014 roku wziąłem udział w piątej edycji popularnego telewizyjnego show "The Voice of Poland" dochodząc do ćwierćfinału w drużynie Edyty Górniak. To nie był koniec moich przygód w telewizyjnej rozrywce. Dwa lata później, w 2016 roku przyszedł czas na piątą edycję programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", w którym wcielałem się w wokalistów i wokalistki światowej sławy.

Inne doświadczenia artystyczne i ambicje

Podczas mojej dotychczasowej drogi muzycznej poza Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą i Nataszą Urbańską miałem okazję współpracować z wieloma innymi osobowościami sceny (m.in z Tomaszem Filipczakiem, Wojciechem Kościelniakiem, Adamem Nowakiem, Marcinem Pospieszalskim, Jackiem Bryndalem i Piotrem Gogolem), występować w koncertach, w których rownież brali udział wybitni polscy artyści (Katarzyna Groniec, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Kayah, Piotr Cugowski, Janusz Radek, Wiktor Zborowski, Michał Bajor, Zbigniew Wodecki), a także angażować się w różne przedsięwzięcia i projekty muzyczne (m.in. śpiewałem w chórze gospelowym Sound and Grace oraz w dwóch zespołach: funkowo-rockowym oraz soulowo-jazzowym). Mam również w zanadrzu własny, dość różnorodny stylistycznie materiał muzyczny.

I co dalej?

Patrząc w przyszłość, staram się być zawsze otwarty na nowe, ciekawe wyzwania i z chęcią biorę udział we wszelkich interesujących projektach (o ile pozwala mi na to czas). A oto fragment mojej drogi muzycznej w formie krótkiej prezentacji audiowizualnej

Odwiedz mnie